Sık Sorulan Sorular

18 yaşını doldurmuş, yerli ve yabancı her birey hizmetlerimizden yararlanabilir. 18 yaşından küçükler ise ebeveynleri eşliğinde hizmet alabilirler.

ATA POLİGON envanterinde bulunan çeşitli çaplardaki (22 LR, 7,65mm , 9 mm , 38 SP , 45 ACP gibi) fişekler kullanan yerli üretim ve ithal tabancalar ile atış deneyimi yaşayabileceğiniz gibi taşıma veya bulundurma ruhsatlı silahlarınızla da misafirimiz olabilirsiniz.

HAYIR, ruhsatsız silahların kullanımı yasaktır, poligonumuza kesinlikle kabul edilmeyecektir!

Bulundurma ruhsatlı silahları ile atış yapmak isteyen misafirlerimiz, bağlı bulundukları ilgili mercilerden alacakları “Silah Nakil Belgesi” ile poligonumuzdan hizmet alabilirler. Bulundurma ruhsatlı silahlarınız poligonumuz adresine düzenlenmiş yol izni olmadan atışa alınamazlar.

Taşıma ruhsatı sahipleri silahlarını poligonumuza kayıt yaptırarak kullanabilirler.

Silah taşıma ruhsatı veya poligonumuz adresine düzenlenmiş Silah Nakil Belgesi ile birlikte getireceğiniz fişeklerinizi kendi silahlarınız veya poligonumuz envanterindeki silahlarla kullanabilirsiniz.

Taşıma ruhsatı veya silah nakil belgesi eşliğinde olmayan fişeklerin taşıması veya poligonda kullanılması yasal değildir.

Poligon envanterinde yer almayan silahlar poligonda bulundurulamaz.

18 yaş altı bireylerin poligona velileri nezaretinde girmeleri mümkündür. Atış eğitmenlerimizin onayı ile gözetim altında hizmet alabilirler.

Taşıma veya bulundurma ruhsatlı silahlarınızla alanında uzman eğitmenlerimizden temel ve ileri atış eğitimleri alabileceğiniz gibi poligonumuz bünyesindeki silahlarla da her seviyede eğitim alabilirsiniz.

Göz kusuru nedeniyle gözlük kullananlar bireylerin ayrıca koruyucu gözlük kullanmasına gerek yoktur.

Ata Poligon’da yalnızca poligonda atış yapmak amacıyla fişek satın alabilirsiniz (bkz. Fiyat Listesi) Satın alınan fişekler, poligon fişek sarf defterine kayıt edilerek atış kulvarında kullanıcıya teslim edilir.

Poligonumuz bünyesinde bulunan silah tamir atölyesinden bakım/onarım hizmeti alabileceğiniz gibi silahlarınıza atış öncesi ve/veya sonrasında temizlik ve bakım da yaptırabilirsiniz.